Збереження знань

Общие знания системы СПАС и Характерныках
Юра
Обычный пользователь
Сообщения: 60
Зарегистрирован: Вт мар 30, 2010 5:56 pm
Откуда: г. Ирпень

Збереження знань

Сообщение Юра » Ср мар 31, 2010 10:53 pm

Люди, владеющие Спасом, держали в строгом секрете эти знания. НАУКА передавалась от деда к внуку или от отца к сыну внутри рода, а глава рода входил в Малый Круг. Таких родов было 13(тринадцать), они-то и хранили все Знания о СПАСЕ ВЕЛИКОМ. Каждый род, кроме основных знаний имел свою «специализацию» - это лекари-«цилюрники», кобзари-лирники, воины-лыцари, строители, чумаки-обозники и другие.
Спас в рассказах моего деда
«Вот уже долгих семь дней и ночей, на тайном острове Гард, что на реке Южный Буг, шумел и спорил Малый круг казаков - характерников. Старейшины тринадцати казацких родов, владеющих древнеславянской системой знаний «Спас Великий», до хрипоты спорили, как жить дальше. Все понимали, что «Катька» разгонит запорожское казачество, а Сечь уничтожит. Незачем ей оплот вольности и свободы в империи. Но не это было главным для собравшихся. Главное - что будет с теми знаниями, которыми владели роды. Это не обычные знания, в них заключена мудрость всего славянского рода. От деда-прадеда, к детям внукам, передавалась Наука «СПАС». В тяжкую годину битв и походов Спас всегда выручал. Предвидя гонения казачества и закрепощение Украины, старейшины созвали Малый круг. Все понимали, что если Наука попадёт в руки жадных и высокомерных бояр и их прихлебателей, то много горя случиться на Украине. Непоправимых бед могут натворить эти знания, попади они не в те руки. Ещё свежо в памяти отступничество старшины Донского казачества. Используя НАУКУ ради денег и привилегий, они проводили карательные экспедиции против своего народа, выполняя волю двора и сената. Много народу тогда полегло. Как не было горько, но пришлось запорожским казакам - характерникам посылать на Дон специально обученные летучие отряды «Соколят», дабы наказать смертью отступников и «отобрать» знания боевого Спаса. Остались только - целительство, религиозные направления да разновидности рукопашного боя. Самые ярые противники «москалей» требовали уничтожить все знания: «Нехай все згине, але не дістанеться москалям!” Хватались за сабли, кричали, доказывая друг другу свою правоту и наконец, решили: «Каждый род в совершенстве владеет одним из видов СПАСА ВЕЛИКОГО и поэтому каждому роду хранить свои знания, передавая их внутри рода. А когда Украина станет вольной, независимой, общими усилиями возродить НАУКУ. Некоторые роды уничтожили свои знания и дали клятву никогда и никому не открывать Спас. Их не упрекали - время было смутное и каждый решает сам, как быть. Правда СПАС наказал эти роды – они вымерли, за отказ хранить и передавать НАУКУ».
В.М. Черников

На Спаса 1773 року було скликано співоцьку раду, на неї зібралися наймудріші козаки, січові бандуристи й незрячі співці-кобзарі, лірники та стихівничі. Передчуваючи швидку загибель Запорозької Січі, низове козацтво складає заповіт для нащадків й укладає його у рукописні книги, що звалися Кахтирями. За помислом козацької старшини, Кахтирі мусили зберегти у нащадках виплекані на Запорізькій Січі світоглядні засади козацтва, стати джерелом наснаги майбутнім поколінням у спротиві „зловорожим" силам.
Кость Черемський «Шлях звичаю»

В ніч на 4 червня (17 червня за новим стилем) 1775 р. царські війська оточили останню Запорозьку Січ.

На Спаса 1775 року від Різдва Христового, у лісі біля города Переяслава, на традиційному місці кобзарських сходин зібралася найвища «Дванатцятиотча рада» всієї незрячої співоцької братії. .... з різних країв прибули на раду дванадцять найзначніших панотців-цехмейстерів: Йосип Побіжанський, Андріян Бурсак, Данило Заболотний, Петро Загинайло, Гордій Галаган, Онуфрій Порубайко, Мартин Кияшко, Микита Білий, Софрон Берестяка, Прокіп Півень, Яків Невпереза та Федір Деркач. В іпостасі Тринадцятого був легендарний «панотець-цехмейстер кобзарського та всього незрячого нищого братства» незрячий січовий співець Гнат Рогозянський.....
Говорив Цехмейстер не для ворожих вух і злостивих віст, а звернені до сердець зберігачів «підземного Славути» пісенної кобзарської Вустинської (Устинської) річки слова заповітні. «Чи буде упять Україна?», «Коли прийде Конець Світу?», «Чи буде Правда на землі і коли вона буде?», як зберегти від «ябедників світу цього» давні вустинські набутки та всю кобзарсько-лірницько-стихівничу справу. Ці питання знову і знову повторювалися незрячими співцями, а відповіді Цехмейстра укладалися в уступи наново «до часу» зложених неписаних Вустинських (Устинських) книг ....
Освячені січовим священством усі дванадцять Вустинських книг мусили скріпити на час «темних віків» кобзарську справу, ставши морально-духовною опорою існування незрячого співоцтва. Коли остання Вустинська книга була освячена, Цехмейстер Гнат Рогозянский сказава своє «Прощальне слово» заповітне:
- Братіє незряча!
Коли могутні світу цього
Будуть вас силувати на одкровеніє
Тайників і мудростей Книг Устинських,
Хай у ваше серце увійде душа мученика Івана Гуса,
Що в муках за нас спопелів на вогнещі страшному...
- Робіть так, щоб
Від тайників і мудростей Книг Устинських
Відступилися могутні і ябидники Світу Цього,
Бережіться ще гірше чим од змія-спокусителя
Книжників і фарисеїв...
Прислужників царських і всих
Прихвостнів печатних законів!
- Бо всі вони ладні зміняться,
Бо всі вони міняють тайниці правди
Цареві на клаптик паперу або хоч маленький мідний,
Аби дукачик...
«Упомятувавши до успособлєнія» пророчі настанови і прийнявши до серця дванадцять Вустинських книг, кобзарські панотці повернулися до своїх цехових країв продовжувати співоцьку справу.
Кость Черемський «Шлях звичаю»

Юра
Обычный пользователь
Сообщения: 60
Зарегистрирован: Вт мар 30, 2010 5:56 pm
Откуда: г. Ирпень

Re: Збереження знань

Сообщение Юра » Ср мар 31, 2010 11:00 pm

У подальшому процес укладення Вустинських книг не припинився, а набрав значних обертів. За сто років „вустинський книгозбір" поширюється мало не всіма етнічними землями українців. „У народа воно не захарлалося, — писав П. Мартинович. - Систему книгам почало даватися от 1773 року до 1843 року, за сто год обійшли весь край Український". За свідченням П. Мартиновича, ці книги зберігалися у хатах на найпочесніших місцях, поряд зі Святим Письмом. На замовлення простолюду Кахтирі переписувалися школярами та „мандрованими" дяками і передавалися як реліквія від покоління до покоління. Цінилися Кахтирі надзвичайно високо і вважалися виявом освіченості й достатку родини, яка володіла цими книгами.
Після знищення Запорізької Січі і придушення гайдамацького опору на теренах підросійської України Кахтирі стають забороненими книгами.

Що ж було особливого у Вустинських книгах? Чим вони заслужили віддану всенародну любов і пошану?
За свідченням діда Слюсаренка із Канівщини, висвітленню української історії були присвячені Перша і Третя Кахтирська книги: „Перва книга називалася „Хто ми є" (...) Третя книга „Пісні, думи, співи і приспіви про Половців, пичинігів, про Володимира Київського, про кошових отаманів, про монастирі, про турецький гарем, про волохів (...)". Крім того, за свідченням П. Мартиновича, до „історичної" групи входять також інші „зрячі" Вустинські книги - ,Древник", „Гетьманець", „Сороковник", „Старопомник", „Меморник", „Пісняник"
Іншу, найзначнішу, групу „зрячих" Вустинських книг складали книги, присвячені духовному становленню людини. У цьому вустинському книгоряді значне місце відводилося питанням сімейного та родового виховання, прищепленню молоді традиційних світоглядових орієнтирів та стійких громадяських якостей. Найдавнішою з-поміж цієї групи була Друга Кахтирська книга, складена ще у часи Запорізької Січі. Як говорив народній вустівник - дід Слюсаренко,- у Другій Кахтирській книзі, що звалася „Як треба жити і щоб які були діти", були настановлєнія: як треба жити самому і як урозумлять дітей своїх, щоб вони не пополячились і не покацапились. Там і казалось так: „Ляха й турка треба бити і Москві не служити...". До цієї групи П. Мартинович відносив такі народні книги: „Семирадник", ,Добромисленник", „Главнець", „Беседник", ,Добровець" та ,Дітогляд". Мотрона Бондаренчиха вносила до реєстру ще „Мислівець", ,Духовець", „Наставець", „Умновець" та „Хитровець". А харківський кобзар Петро Древченко додавав до списку ще й ,Думовець" та „Мировець".
Частина „зрячих" Вустинських книг висвітлювала різноманітні господарчі питання. Серед таких П. Мартинович називав „Межівник", „Цвітовець" та „"фоймак". Нарешті, частина „зрячих" Вустин-книг присвячувалася необхідному у повсякденному житті т.зв. „мистецтву передбачень". Наприклад, „Сновидник" учив тлумачити сни, а „Громак" і „Зорник" - передбачувати погоду, господарські успіхи та долю.
Загалом, за свідченням Петра Древченка, „зрячих вустинських книг - п'ятдесят „основних" та десять ,добавних" „під-вустинків", що, одначе, „у щот не приймають, хоч чотири з них названіє мають"
Після заборони Кахтирських книг рукописні збірники поступово сакралізуються народною уявою до рівня чарівних „скрижалей мудрості". Про Кахтирі говорять тільки пошепки і тільки близьким людям. На вцілілих рукописних зшитках ворожать і вважають їх за величезний скарб.
Кость Черемський «Шлях звичаю»

Костя
Новичок
Сообщения: 2
Зарегистрирован: Пн июн 06, 2011 7:57 pm
Откуда: Киевская обл.

Re: Збереження знань

Сообщение Костя » Чт июн 16, 2011 6:41 pm

Здравствуйте.

Прочитал про СПАС ВЕЛИКИЙ. Возникли вопросы.
Таких родов было 13(тринадцать), они-то и хранили все Знания о СПАСЕ ВЕЛИКОМ. Каждый род, кроме основных знаний имел свою «специализацию» - это лекари-«цилюрники», кобзари-лирники, воины-лыцари, строители, чумаки-обозники и другие. В.М. Черников
Перечислены 5 родов. Какие остальные другие 8?

Черников Виктор Михайлович (Топоръ) - Хранитель знаний Спаса Великого. Всех знаний Спаса Великого, или только своего рода?
Читал где-то, что у В.М. Черникова по роду Cтроительный Спас. На ваших семинарах обучают Строительному Спасу?

Денис Волков
Житель форума
Сообщения: 328
Зарегистрирован: Пн мар 29, 2010 11:17 pm
Откуда: Киев

Re: Збереження знань

Сообщение Денис Волков » Пт июн 17, 2011 8:12 am

Были ещё ковали но они как бы входили в категорию строительного спаса. К сожалению многие роды просто вымерли и сведения о них утеряны. На курсах преподаются базовые направления Спаса Великого, а непосредственно обряды связанные со строительным Спасом преподаются спец. курсом после окончания первых трёх, базовых курсов.
Правда у каждого своя, а Истина - для всех одна.

МИХАЛЫЧ
Житель форума
Сообщения: 388
Зарегистрирован: Ср апр 27, 2011 8:40 pm
Откуда: г.Киев, г.Николаев

Re: Збереження знань

Сообщение МИХАЛЫЧ » Пн окт 10, 2011 12:54 pm

1771год август месяц (на Спаса).
Вот уже долгих семь дней и ночей, на тайном острове Гард, что на реке Южный Буг, шумел и спорил Малый круг казаков - характерников. Старейшины тринадцати казацких родов, владеющих древнеславянской системой знаний «Спас Великий», до хрипоты спорили, как жить
дальше. Все понимали, что «Катька» разорит запорожское казачество, а Сечь уничтожит. Незачем ей оплот вольности и свободы в империи. Но не это было главным для собравшихся. Главное - что будет с теми знаниями, которыми владели роды. Это не обычные знания, в них заключена мудрость всего славянского рода. От деда-прадеда, к детям- внукам, передавалась Наука «СПАС». В тяжкую годину битв и походов Спас всегда выручал. Предвидя гонения казачества и закрепощение Украины, старейшины созвали Малый круг. Все понимали, что если Наука попадёт в руки жадных и высокомерных бояр и их прихлебателей, то много горя случиться на Украине. Непоправимых бед могут натворить эти знания, попади они не в те руки. Ещё свежо в памяти отступничество старшины Донского казачества. Используя НАУКУ ради денег и привилегий, они проводили карательные экспедиции против своего народа, выполняя волю двора и сената. Много народу тогда полегло. Как не было горько, но пришлось запорожским казакам - характерникам посылать на Дон специально обученные летучие отряды «Соколят», дабы смертью, наказать отступников и «отобрать» знания боевого Спаса . Остались только - целительство, религиозные направления да разновидности рукопашного боя. Самые ярые противники «москалей» требовали уничтожить все знания; «Нехай все згине, але не дістанеться москалям! ” Хватались за сабли, кричали, доказывая друг другу свою правоту и наконец решили; «Каждый род в совершенстве владеет одним из видов СПАСА ВЕЛИКОГО и поэтому каждому роду хранить свои знания передавая их внутри рода. А когда Украина станет вольной, независимой, общими усилиями возродить НАУКУ. Некоторые роды уничтожили свои знания и дали клятву никогда и никому не открывать Спас. Их не упрекали -время было смутное и каждый решает сам, как быть. Правда СПАС наказал эти роды – они , в муках, вымерли за отказ хранить и передавать НАУКУ. Прошло более 200 лет. Выполняя наказ предков, хранители знаний о Спасе, родов казаков - характерников : Скульских и Топоръ, стали передавать НАУКУ. В 1999 г была создана Николаевская областная общественная, правозащитная организация «Спас Причерноморья», где проходит обучение Спасу, славянским боевым искусствам и историческому фехтованию.
Жизнь тем и прекрасна, что полна неожиданностей и истинна где-то рядом

Мастер
Обычный пользователь
Сообщения: 58
Зарегистрирован: Ср янв 05, 2011 12:36 am
Откуда: г.Киев

Re: Збереження знань

Сообщение Мастер » Ср окт 12, 2011 11:07 pm

Да и сейчас многие обучившиеся Спасу затаились и чего то выжидают.
Вместо того ,чтобы делиться своими наработками. А может и учились по
принципу:"Нехай буде,потім може згодиться."?
Есть только миг между прошлым и будущим

Вадим
Активный пользователь
Сообщения: 165
Зарегистрирован: Вс апр 18, 2010 10:37 am
Откуда: Никополь

Re: Збереження знань

Сообщение Вадим » Сб окт 15, 2011 12:12 am

А может то что знаешь :| Выразить не можеш :?: Как выразить "безвимовні" знання :?: На пальцах :?: Или как вам рассказать то что Михайлович передает :?:

Skiф

Re: Збереження знань

Сообщение Skiф » Чт окт 20, 2011 2:27 pm

Почему же затаились.
Их наоборот становится всё больше.
вот например.







orlyk
Новичок
Сообщения: 44
Зарегистрирован: Вт мар 30, 2010 9:37 am
Откуда: Київ

Re: Збереження знань

Сообщение orlyk » Пн янв 09, 2012 9:42 pm



Михайлович! Хоч в Ютюбі Вас побачив - як дома побував )))
рахман добрий, доки пси не обступлять

МИХАЛЫЧ
Житель форума
Сообщения: 388
Зарегистрирован: Ср апр 27, 2011 8:40 pm
Откуда: г.Киев, г.Николаев

Re: Збереження знань

Сообщение МИХАЛЫЧ » Вт янв 10, 2012 2:28 am

Пане Орлик!
А Ви частіше заходьте на сайт або в Школу.


Изображение
Жизнь тем и прекрасна, что полна неожиданностей и истинна где-то рядом

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 4 гостя